Tagasi

Ekskursioonid ja bussisõidud

Nagu ikka toimuvad ka sellel Muuseumiööl mitmed ekskursioonid üle terve Eesti.

EKSKURSIOONID

TALLINN

Vanalinn

1. Õpilasgiididega Tallinna vanalinnas: Toompea!
Terve Tallinna vanalinn on kõige paremas mõttes üks ülisuur, tõeline ja põnev muuseum! Ka sel aastal on Muuseumiöö programmis üks eriline noorteprojekt – gümnaasiumiõpilased tulevad muuseumiööl vanalinna tasuta ekskursioone tegema, et tutvustada juba kolm aastat toimunud noorte õpilasgiidide projekti!

SIIN saad end kirja panna TOOMPEA ekskursioonile, iga grupiga läheb kaasa kolm õpilasgiidi Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Kogunemine: 18. mail kell 18.00 Toompeal, Kiriku 1, Rüütelkonna hoone ees. Pärast ekskursiooni jõuate veel ka muuseumidesse!


2. Õpilasgiididega Tallinna vanalinnas: all-linn!
Ka sel aastal saab Muuseumiööl õpilasgiididega Tallinna vanalinna ALL-LINNA avastada! Vanalinna-ekskursioonid on tasuta, ent palume kõikidel huvilistel end enne kirja panna! Iga grupiga läheb kaasa kolm õpilasgiidi Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Kogunemine: 18. mail kell 18.00 Suur-Kloostri 16, GAGi hoovis. Pärast ekskursiooni saate suunduda vanalinna muuseumidesse!
Registreeri all-linna ekskursioonile SIIN.

Venekeelsed ekskursioonid: TALLINNA TUULELIPUD JA SEPISTATUD MUSTRID
Tuulelipud olid Tallinnas tuntud juba 15. sajandil. See oli aeg, kui linn muutus rikkamaks ja kasvas kiiresti. Elumajadel, gildihoonetel, teistel ehitistel ja kaitsetornidel pöörlesid ja särasid kullatud tuulelipud. Iga tuulelipul on oma lugu, oma meister, tähendus, kujundus ja muidugi ka legend. Kutsume jalutuskäigule vanalinna tänavaid mööda selleks, et avastada imeline maailm, kus elavad kuked, ükssarved, draakonid ja teised müstilised elukad, kes on jälginud meid katustelt mitmeid sajandeid järjest.
Eksursioone Tallinna vanalinnas viib läbi giid Tatjana Shirshova. Algus kell 18.00 ja 20.00 Viru väravate ees, eelregistreerimine alates 1. maist aadressil tania.guide.tours@gmail.com.

Kalamaja

Kuna Kalamaja muuseumis on remont, siis laieneb muuseum hoopis linnaruumi ja muuseumi eest (Kotzebue 16) algavad muuseumiööl ekskursioonid, et Kalamaja lähemalt tundma õppida! Täpsem info: kalamaja@linnamuuseum.ee / tel. +372 5309 9772

1. Kalamaja lastetuur
Kell 18.00. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16.
Kalamaja lastetuur tutvustab mängulisel teel Kalamaja ja Tallinna ajalugu. Kuidas on Kalamaja nime saanud? Millega on siin piirkonnas tegeletud? Mis iseloomustab Kalamaja arhitektuuri? Milline oli ja on kohalike laste elu?
Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta! NB! Registreerimine tuurile ei ole vajalik.

2. Kalamaja linnaloomastiku tuur
Kell 20.00. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16.
Millised loomad ja linnud elavad koos meiega Kalamajas? Kas tunneme oma aias elavat kuldnokka ja siili ning teisi loomi-linde meie ümber? Kas Kalamaja on soodne koht linnaloodusele ning kuidas saame ise loodust oma kodulinnas hoida ja säilitada? Tuur sobib nii suurtele kui väikestele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta! NB! Registreerimine tuurile ei ole vajalik.

3. Kalamaja kummitustuur
Kell 22.00. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16.
Kas Kalamajas kummitab? Millised on kõige hirmutavamad ja õõvastavamad paigad? Millised lood-legendid pärinevad siit ning on seotud Kalamajaga? Paljud lood on kogunud Kalamaja muuseum eakatelt kalamajakatelt.
Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta! NB! Registreerimine tuurile ei ole vajalik.

HARJUMAA

AJAMUSTRID SAUEL
18. mail korraldavad Saue koduloolased jutujalutuskäigu Saue ajalooliselt olulistesse paikadesse, ühendades digitaalse fotopärandi koolituse Saue pildistamisega. Oodatud on kõik ajaloo- ja fotohuvilised inimesed, et veeta üks tore pärastlõuna ja õhtupoolik Saue ajaloo lugude keskel.

Ajakava:
Kell 14.00 – digitaalse fotopärandi koolitus Saue Kontserdisaalis (Saue linn, Nurmesalu 9)
(Vahur Puik, MTÜ Eesti Fotopärand)
Kell 16.00 Saue oluliste paikade ja lugude jagamine ning talletamine Saue linna raamatukogus
(Nurmesalu 9). Kokkutulnuile kaetud kohvilaud.
Kell 17.00 Jutujalutuskäik koos Saue pildistamisega marsruudil: Saue kool-jaanituleplats –
tammik – teede kolmnurk Vana-Keila maanteel – Lehtmetsa tänav ehk Sarapiku talu ja sealsete inimeste lood – Ladva tänav (kunagine Jaama tee) ja sealsed talud-Ridva tänava Tohtri ja Ilme talu – rongijaam ja selle ajalugu – Kaubakeskus ehk suur pood – Keskuse park (uuema aja oluline koht) – vana mõisaaseme paik Pärnasalu tänava ääres – mõis ja mõisapark. Kogunemine kooli juures, Nurmesalu 9.
Täiendav teave: Evelin Povel, e-aadress evelinpovel@gmail.com, tel 56675252
Facebooki lehekülg: Saue: aeg ja lugu

KEVADINE MUSTRITE PILDISTAMISE RETK METSANURME-ÜKSNURME MATKARAJAL
Metsanurme koduloomuuseumi-külastuskeskuse retk (Metsanurme, Rehemetsa tee, Saku)
Kell 18.00 tervitame osalejaid, külamaja ja ekspositsiooni tutvustus.
Kell 19.00 inspireeriv slaidiprogramm looduse mustritest.
Kell 19.30 Kevadine matk Metsanurme-Üksnurme matkarajal (6 km) - otsime ja pildistame looduse mustreid. Matkaliste piltidest moodustub galerii, millest valitakse välja 12 parimat. Pilte kasutatakse Metsanurme kalendri valmistamiseks. Peale matka ja pildigalerii hindamist looduse mustrite ja jälgede teemaline viktoriin.
Võimalusel anda oma tulekust teada enne 16. maid metsanurme@gmail.com või tel 53065503

TARTU

Võta osa Tartu Muuseumiöö ringkäigust “Ukselt uksele” ja koge midagi uut nii tuttavas linnas. Tule ja sukeldu portaalidesse, millest silm puudust tunneb ja mida hing igatseb!
Tartu Kutsehariduskeskuse õpilaste ekskursioon “Ukselt uksele” algab Muuseumiööl kell 19.30 Tartu Loodusmaja (Lille 10) ees.
Registreeri Tartu ekskursioonile SIIN

PÄRNU

21.00 Pärnu Giidide Ühingu juhitud jalutuskäik "Mustrid tänaval" algusega Pärnu Muuseumis, mille käigus otsitakse kesklinna tänavailt möödunud aegade jälgi ja nii mõnedki tänavakividesse jäädvustatud mustrid saavad selgituse.

NARVA

Muuseumiöö ekskursioonid Narva vanalinnas ning bastionitel “Vana-Narva. Kadunud linna otsimas” algavad kell 18.00 Narva Kunstigalerii juurest. Ekskursioonid toimuvad eesti ja vene keeles, kestus 1 tund. Eelregistreerimist ei ole, tule kohale ja võta sõber kaasa!

Bussisõidud


18. mail toimuvad eri paigus Muuseumiöö bussiekskursioonid ja käigus on eribussid.

Läänemaa

Kell 17.00 väljumine Haeska mõisa juurest (Haeska, Kiideva, Puise, Panga keskus, Parila, Ridala mägi, Asuküla, Mägari, Haapsalu Rannarootsi muuseum.) Tagasi koju: kell 21.15 start Rannarootsi Muuseumi juurest Haeska suunal.

Kell 18.30 väljumine Võnnu mõisa juurest. (Võnnu mõis, Üsse küla, Uuemõisa, Haapsalu Rannarootsi muuseum.) Tagasi koju: kell 22.45 start Rannarootsi Muuseumi juurest Võnnu suunal.

Kell 19, 20 ja 21 teeb buss linnaring. Peatused: Rannarootsi Muuseum – Lossiplats – Kalda bussipeatus – Raudteejaam – Rannarootsi Muuseum.

NB! Haeska ja Võnnu bussile on vajalik eelregistreerumine! Kontaktisik: Maire Vilbas, tel 5068710. Buss on 49-kohaline.

Ida-Virumaa

Muuseumiöö bussireis alustab kell 14.30 Narvast Keeltelütseumi juurest (Kangelaste 32) Külastatakse Sinimägede muuseumi (kell 15.00–15.30), Sillamäe muuseumi (16.00–17.30), Jõhvi kindluskiriku muuseumi (18.00–19.30) ja Iisaku Kihelkonna Muuseumi (20.00-22.00). Bussile saab registreerida kuni kohti jätkub tel 56643602 (Anne Nurgamaa)

Järvamaa

Muuseumiöö bussiretk Põhja-Järvamaal
SA Ajakeskus Wittenstein /Järvamaa muuseum korraldab muuseumiööle pühendatud bussiretke tutvumaks Järva-Madise kihelkonna mäluasutustega.
Külastame Aravete külamuuseumi, A. H. Tammsaare muuseumi Vargamäel ja Albu mõisa. Buss sõidab välja Paide Muusika-ja Teatrimaja juurest kell 12.00. Lisainfo ja bussikoha broneerimine telefonil 56682165. Osavõtutasu 5€. Tagasi Paides oleme kell 17.00.

Jõgevamaa

Muuseumibuss marsruudil Põltsamaa – Tabivere muuseum – Soomepoiste muuseum Äksis – Palamuse muuseum – Põltsamaa. Väljasõit 18. mail kell 14 Põltsamaa linnuse parklast, tagasi u kell 19.00
Palume kindlasti registreeruda e-postil muuseum@poltsamaa.ee, telefonil 5293307 või 7751390!

Valgamaa

Muuseumiöö päeval algusega kell 9:30 toimub Valga Muuseumi korraldusel traditsiooniline bussiekskursioon (etteregistreerimisega). Buss külastab Parmu Ökoküla, Metsavenna talu ja Ähijärve külastuskeskust. Orienteeruvalt jõuab buss tagasi Valka kell 17:00.
Eelregistreerimine ja info: muuseum@valgamuuseum.ee

Tartu

Eesti Rahva Muuseumi ja Rahvusarhiivi NOORA hoonet ühendava bussiliini väljumised ja peatused.
Kell 18.00 - Kaubamaja peatus - Pauluse - Lembitu - NOORA, Nooruse 3, Rahvusarhiiv
Kell 18.30, 19.30, 20.30 ja 21.30 - NOORA, Rahvusarhiiv, Nooruse 3 - Kaare – Pauluse - Hansakeskus - Kivi - Eesti Rahva Muuseum
Kell 19.00, 20.00, 21.00 ja 22.00: ERM - Atlantis - (kell 19.15, 20.25, 21.15 ja 22.15) Kaubamaja - Pauluse - Lembitu - NOORA, Nooruse 3, Rahvusarhiiv
Kell 23.00 - NOORA, Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare - Pauluse - Hansakeskus

Saaremaa

Kui eelmisel aastal tutvusime Muhu saarega, siis seekordne bussireis viib meid Lääne-Saaremaa huvitavatesse paikadesse. Külastatakse Salme viikinglaevade leiukohti, Sõrve tuletorni, sõjavara muuseumit ja muudki.
Bussituur saab alguse AAVIKUTE MAJAMUUSEUMI eest KELL 14.00. Lõpp-peatus on Kuressaare linnuses hiljemalt kell 18.00, et saaksite osaleda ka õhtustel üritustel lossis ja teistes filiaalides.
Ekskursiooni juht on muuseumi teadur Maret Soorsk.
Bussireisi hind ühele inimesele on 5 eurot. Registreerimine ja tasumine lossi kassas tööpäevadel. Kiirustage, sest kohtade arv on piiratud!
Tagasi