Tagasi

Löö kaasa: tule muuseumiööl vabatahtlikuks!

Iga suursündmus sünnib sadade inimeste koostöös – nii ka Muuseumiöö. Muuseumiöö meeskonnale vabatahtlikuna abikätt andes aitad tuhandetel inimestel põnevaid elamusi saada! Osaledes vabatahtlikuna muuseumiööl saad osa suurürituse korraldamisest, võimaluse tutvuda muuseumi telgitagustega ning kuhjaga uusi kogemusi publikuga suhtlemises.

Loe kirjeldused läbi, leia endale sobivaim ning võta otse konkreetse muuseumi vabatahtlike-koordinaatoriga ühendust!

TALLINN

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Lai 17
Kutsume endale appi 5 täisealist vabatahtlikku – näitusesaalidesse eksponaate valvama, aitama publiku suunamise ning Muuseumiöö mustriteemalise tegevuse juhendamisel. Tarbekunsti- ja disainimuuseumi Tallinna vanalinnas asuvas majas on sõbralik meeskond, avatud õhkkond ning põnevad näitused! Vabatahtlikele ütleme aitäh kingitustega, milleks on muuseumi meened ja trükised.

Kontakt: Sandra Sirp, 627 4607, haridus@etdm.ee

Eesti Loodusmuuseum, Lai 29
Ootame appi 5 vabatahtlikku, kes hoiaksid silma peal Muuseumiööl tihedalt rahvastatud näitusesaalide ja meie eksponaatidel. Abilised võivad olla nii noored kui täiskasvanud. Tänutäheks igale vabatahtlikule perepääse Eesti Loodusmuuseumi.

Kontakt: Kadi Maldur, kadi.maldur@loodusmuuseum.ee, 56 358711

Tallinna Piiskoplik Toomkirik, Toom-Kooli 6
Ootame Muuseumiööks appi 3 täiskasvanud vabatahtlikku, kes abistaksid külastajatega suhtlemisel, inimeste Toomkiriku torni suunamisel, ning aitaksid ühtlasi tornis valvet pidada. Muuseumiöö vabatahtlikele on kaetud kohvilaud ja kingituseks kommikarp. Ning muidugi mõista saavad vabatahtlikud saavad ka ise Toomkiriku torni külastada.

Kontakt: Ingrid Mäsak, 6444140, tallinna.toom@eelk.ee

Kumu kunstimuuseum, A. Weizenbergi 34
Kumu kunstimuuseum otsib Muuseumiööks appi koguni 50 tublit täisealist vabatahtlikku, kes abistaksid suurüritusel muuseumitöötajaid külastajate suunamises ja eksponaatide valvamises – lisaks saab proovida kätt statistika kogumises, ehk jagada külastajatele kleepsumumme. Kumu kunstimuuseum kannab oma vabatahtlike eest hästi hoolt – pakume suupisteid ja anname vajalikke puhkepause. Lisaks on igale vabatahtlikule tänutäheks kaks tasuta ühekordset muuseumipääset.

Kontakt: Darja Andrejeva, darja.andrejeva@ekm.ee, 51924724

Adamson-Ericu muuseum, Lühike jalg 3
Vajame 3 vabatahtliku abi, kelle ülesandeks on suunata külastajate liikumist muuseumis ning info jagamine. Vabatahtlikud aitavad muuseumitöötajatel korraldada Eesti Kunstimuuseumi orienteerumismängu, muuseumi kunstikeldri töötoa tegevusi ja teatrikunsti-teemalist loovtööd lastele, peredele ja sõpruskondadele. Vabatahtlikke ootab tänutäheks tasuta Adamson-Ericu muuseumi näituste külastus 2019. aasta lõpuni.

Kontakt: Liisi Selg, liisi.selg@ekm.ee

Raidkivimuuseum, Vabaduse väljak (kohtume alguses Kiek in de Kökis, Komandandi tee 2)
Vajame 2 täiskasvanud vabatahtliku abi, et lugeda üle kõik meid Muuseumiööl külastavad inimesed ja neid juhendada. Vabatahtlikke täname muuseumi aastakaartidega Tallinna Linnamuuseumi erinevate filiaalide külastamiseks ning muuseumimeenetega.

Kontakt: Ade Lehtse, ade.lehtse@linnamuuseum.ee, 55535394

Kiek in de Kök, Komandandi tee 2
Vajame 2 täiskasvanud vabatahtliku abi, et lugeda üle kõik meid Muuseumiööl külastavad inimesed ja neid muuseumimängu mängimisel juhendada. Vabatahtlikke täname muuseumi aastakaartidega Tallinna Linnamuuseumi erinevate filiaalide külastamiseks ning muuseumimeenetega.

Kontakt: Ade Lehtse, ade.lehtse@linnamuuseum.ee, 55535394

Eesti Tervishoiu Muuseum, Lai 30
Ootame Muuseumiööl appi 6-8 vabatahtlikku - teretulnud on nii noored kui täiskasvanud. Vabatahtlik aitab meid külaliste juhendamisel: seda mitte sisuliselt (anatoomia, füsioloogia, meditsiiniajalugu), vaid korralduslikult (millises ruumis mis asub, kuidas kuhugi pääseb, mis kellani oleme avatud: kõik tavalised muuseumiöö-küsimused). Vabatahtlikud tegutsevad muuseumitiimi juhendamisel; kuna meie muuseumis on ligi 15 teematuba, siis vajavad külastajad omajagu abi ja nõu. Vajame vabatahtlike panust ka publikuküsitluse korraldamisel ja sõna levitamisel meie uue aastanäituse kohta. Ootame põnevusega ka vabatahtlike tagasisidet selle kohta, kuidas muuseumiööl töö korraldanud oleme! Abivalmis vabatahtlik on tähtis mutrike Muuseumiöö masinavärgis, kes annab oma panuse suure sündmuse ja meie muuseumi programmi õnnestumiseks koos meie meeskonnaga. Muuseumiööl katame oma tiimile suupistelaua. Vabatahtlikud saavad selga spetsiaalse kujundusega t-särgid ja tänutäheks kingime abilistele priipääsme Eesti Tervishoiu Muuseumisse, mis annab võimaluse mõni teine kord rahulikumas miljöös ise näitus läbi kogeda.

Kontakt: andres@tervishoiumuuseum.ee

RAPLAMAA

Kohila tornigalerii, Kohila õigeusu kirik, Viljandi mnt 1, Kohila
Ootame appi ühte vabatahtlikku (vanus pole oluline - võid olla noor või vana), kes aitaks meil Muuseumiöö loosimist korraldada. Vabatahtlikule on tänutäheks kümme kirikuküünalt!

Kontakt: Epp Haabsaar, 56230741, epphaabsaar@hot.ee

HARJUMAA

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum (Adamsoni 3)
Kutsume Muuseumiööl appi ühte vabatahtlikku, kes aitaks muuseumiöölistega suhelda - kasuks tuleb vene keel! - ja korraldada meie muuseumiöö mänge muuseumi aias. Vabatahtlikule ütleme aitäh muuseumi meenetega.

Kontakt: Nika Kalantar, nika.kalantar@hmk.ee, 58131852

TARTU

Tartu Ülikooli muuseum, Lossi 25
Otsime 3-4 abilist külastajate loendamisel ja suunamisel muuseumisaalis, samuti külastajate saatjat Tartu vanima liftiga sõitmisel. Tänutäheks saab vabatahtlik tasuta pileti enda poolt soovitud ajal kolme muuseumimaja külastamiseks.

Kontakt: Paula Põder, paula.poder@ut.ee, 55 35 744

Tagasi