Tagasi

Uudised


Laupäeval toimuval muuseumiööl avavad tasuta oma uksed 214 paika üle terve Eesti

Homme toimub üle terve Eesti taas suur muuseumiöö, mis sel aastal kannab pealkirja "Öös on mustreid". Muuseumiöö programmist leiab sel aastal rekordiliselt lausa 214 paika – veel eile lisandusid programmi viimased muuseumid. Külastajatele on viie tunni jooksul tasuta avatud väga paljud suuremad ja väiksemad muuseumid ning lisaks muuseumidele teevad oma uksed tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi looduskeskused – üht või teistpidi kultuuri, teaduse ja ajalooga tegelevad organisatsioonid.

Nädala pärast toimuv Muuseumiöö toob palju põnevaid ekskursioone üle terve Eesti

Järgmise nädala laupäeval, 18. mail toimuval üle-eestilisel Muuseumiööl avavad rohkem kui 210 paika oma uksed viieks tunniks ja täiesti tasuta – toimub järjekorras üheteistkümnes Muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on mustreid". Lisaks muuseumitele on avatud kümned arhiivid, galeriid, mõisad ja kirikud, ent sel aastal on plaanis ka mitmeid ekskursioone ja bussiretki, mis kutsuvad avastama kultuuripärandit, millest muidu iga päev mööda kõnnime või sõidame. Tallinnas viivad Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilasgiidid huvilisi uurima Tallinna vanalinna - kavas on kaks erinevat marsruuti, Toompea ja all-linn. Tartus toimub Tartu Kutsehariduskeskuse õpilaste ekskursioon “Ukselt uksele”. Narvas otsitakse vanalinna ja bastionite ekskursioonil kadunud linna.

Muuseumiöö avalikustas suursündmuse programmi: külastajaid kutsutakse rohkem kui 200 paika üle Eesti

Veidi rohkem kui kuu aja pärast – laupäeval, 18. mail – toimub järjekorras üheteistkümnes üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on mustreid". Tänasest on avalikud öö eriprogrammid: muuseumides toimub kümneid eriekskursioone, mustriteemalisi töötubasid, kontserte, etendusi, mälumänge ja muud. Kokku võtab tänase seisuga muuseumiööst osa üle 200 muuseumi, lisaks muuseumidele teevad oma uksed viieks tunniks tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi looduskeskused – üht või teistpidi kultuuri, teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid. Eelmisel aastal tehti muuseumiööl üle terve Eesti rohkem kui 125 000 muuseumikülastust, mis tähistas ka öö külastusrekordit.

Muuseumiöö 2019 teema on "Öös on mustreid"

Aasta suurim muuseumisündmus toimub tänavu 18. mail pealkirja "Öös on mustreid" all ning programmis osalevad muuseumid avavad oma uksed tasuta kell kuus õhtul. Erilisi ekskursioone, otsimismänge, kontserte ning loenguid pakkuv programm kestab kuni kl 23 ja programmi kuulub nii uusi muuseume, mis esimest korda Muuseumiööl uksed avavad, kui öö publiku vanu lemmikuid.
Tagasi